Lantaarntje

Ze zijn er weer, de Juffers niet zo veel als vorig jaar… maar het is nog vroeg. Ze zweven als het ware tussen de varens door, op zoek naar iets eetbaars. Ook rond de vijver zijn er een paar te zien en één zit kiekeboe met me te spelen… leuk hoor!

Het Lantaarntje (Ischnura elegans) is een 30 à 34 mm grote juffer die in vrijwel heel Europa algemeen voorkomt, behalve in Spanje en de eilanden in de Middellandse Zee. In Nederland en België komt de soort zeer algemeen voor. Het lantaarntje voelt zich in alle zoetwater thuis en komt vaak bij vijvers, maar ook in brakwater wordt hij soms waargenomen. De larve kan vrij goed tegen watervervuiling wat een groot voordeel is op andere soorten. Het vliegseizoen loopt van mei tot september met toppen eind mei en begin augustus.

Klik op een foto dan kan je haar in het groot bekijken.

Iedereen bedankt voor alle fijne reacties bij mijn vorige blog !!
Lieve groetjes Anna

 

Advertentie

17 gedachten over “Lantaarntje

  1. Hoi Anna,
    echt heel mooi dit lantaarntje. Ik mag ze ook graag fotograferen maar door omstandigheden kom ik er niet echt aan toe. Ze hebben van die mooie kleuren maar ook hun tengere uiterlijk is altijd geweldig om te zien 🙂
    Lieve groetjes en een knuffel, Helma

    Geliked door 1 persoon

  2. Het zijn stuk voor stuk weer prachtige foto’s van het lantaarntje, maar er kan er maar één de mooiste zijn, en dat is ook voor mij de derde. Dit juffertje gedraagt zich een beetje als een sprinkhaantje, die kunnen zich ook zo mooi achter een stengel of een spriet verstoppen als je ze probeert te fotograferen … 🙂

    Geliked door 1 persoon

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s